Lupa Kluge Logo Kluge Ikona "hamburgeru" naznačující otevření menu

Technologie

Výkon

Parametrem, kterým je poměřována kvalita výrobku, je především jeho výkon. Kuchyňské odsavače par Kluge, díky implementaci mnoha patentovaných technologických řešení, charakterizuje, zdobí a ctí nekompromisní výkon spojený s efektivním odváděním vzduchu.

Ve srovnání s ostatními produkty na trhu charakterizuje motory těchto spotřebičů také výrazně nižší spotřeba elektrické energie.

Intuitivní ovládání

Spotřebiče Kluge patří také k těm nejtišším odsavačům par, jenž jsou aktuálně na trhu k mání.

Nápadité technologické postupy jim umožňují skloubit dokonale tichý provoz při garanci deklarované úrovně vysokého výkonu. Ovládání těchto spotřebičů je intuitivní, snadné a zároveň umožňující precizní nastavení provozních parametrů. Každá z alternativ ovládání těchto digestoří – mechanické posuvné, mechanické tlačítkové, elektronické dotekové (na skle nebo dokonce na nerezu) i dálkové ovládání (u plně vestavných modelů BOX Turbo, UP Light) umožňuje snadné a zároveň naprosto precizní nastavení (a kontrolu) práce těchto spotřebičů.

Funkce Boost a Odložení konce odsávání

Naprostá většina odsavačů Kluge disponuje fukcemi boost a odložení konce odsávání (vyjma modelů SLIDE, BOX, ECO Glass, ECO T-line, CONY a LEAF, který ovšem umožňuje možnost nastavení 15minutového režimu doběhu).

Funkce Boost umožňuje okamžitý přechod k maximálnímu výkonu odtahu v případě aktuální potřeby odsát větší koncentraci par či pachů.

Funkce odloženého konce odsávání umožňuje nastavit přesný čas vypnutí provozu odsavače a např. při moderované intenzitě výkonu odvětrat zbytkové páry a pachy i po ukončení tepelné úpravy potravin nebo jednoduše vyčistit a osvěžit vzduch v prostorách, kde předtím probíhala příprava pokrmu pro příjemné a ničím nerušené stolování.

Speciální funkce

Vybrané odsavače Kluge disponují vedle těchto základních funkcí také speciálními funkcemi, jako jsou senzor páry s automatickým zapnutím/ vypnutím u modelu SHIELD. Operační algoritmus tohoto automatického provozního režimu se opírá o data snímaná třemi senzory (čistota vzduchu, vlhkost a teplota). Aktivace provozu odsavače a automatické nastavení jeho provozních parametrů (výkonu odtahu) je pak řízeno a upravováno na základě těchto dat. Spotřebič po nastavení automatického režimu sám zapíná a upravuje výkon odtahu a po dokončení přípravy realizuje režim doběhu po dobu nezbytně nutnou k vyčištění vzduchu v kuchyni.

Výčet speciálních funkcí, s nimž se lze u odsavačů par Kluge setkat, tímto ještě nekončí, za zmínku v tomto ohledu jistě stojí minimálně posuvná spodní plocha pro výkonné obvodové odsávání (BLENDA), změna barvy ovládání a ambientního osvětlení (TUBE color) nebo nastavení výšky (TUBE Lift touch).

Osvětlení a podsvícení ovládacích prvků

Všechny odsavače par Kluge disponují osvětlením na principu LED modulů a nabízejí tak pestrou škálu různých variant esteticky vytříbeného a zároveň extrémně úsporného osvětlení - od výklopné LED lišty (FLAT), přes dvě varianty naklápěcích LED žárovek, umožňujících buďto jednosměrné naklápění do stran (EMBED, T-line) nebo úplnou svobodu naklápění – 360° – (EDGE). Mezi dalšími variantami pak stojí za zmínku např. souvislá prosvětlená LED plocha (UP Light, DROP), nebo decentní, efektní a zároveň výkonné 2,1 W LED proužky.

Tuto pestrou škálu pak doplňují modely osazené 3W LED žárovkami (s paticí Gu10), které se vedle výkonu a úspory vyznačují především jednoduchou montáží při výměně a snadnou dostupností.

Bílé podsvícení displeje u odsavačů s elektronickým ovládáním odráží současné trendy v designu moderního kuchyňského prostoru, zaručují proto jeho harmonické slazení s ostatními spotřebiči, a zároveň dokonalou přehlednost, ostrost a viditelnost za každých světelných podmínek.