Výkon

Parametrem, kterým je poměřována kvalita výrobku, je především jeho výkon. Kuchyňské odsavače par Kluge, díky implementaci mnoha patentovaných technologických řešení, charakterizuje, zdobí a ctí nekompromisní výkon spojený s efektivním odváděním vzduchu.

Ve srovnání s ostatními produkty na trhu charakterizuje motory těchto spotřebičů také výrazně nižší spotřeba elektrické energie.

Intuitivní ovládání

Spotřebiče Kluge patří také k těm nejtišším odsavačům par, jenž jsou aktuálně na trhu k mání.

Nápadité technologické postupy jim umožňují skloubit dokonale tichý provoz při garanci deklarované úrovně vysokého výkonu. Ovládání těchto spotřebičů je intuitivní, snadné a zároveň umožňující precizní nastavení provozních parametrů. Každá z alternativ ovládání těchto digestoří – mechanické posuvné, mechanické tlačítkové, elektronické dotekové (na skle nebo dokonce na nerezu) i dálkové ovládání (u plně vestavných modelů BOX Turbo, UP Light) umožňuje snadné a zároveň naprosto precizní nastavení (a kontrolu) práce těchto spotřebičů.

Funkce Boost a Odložení konce odsávání

Naprostá většina odsavačů Kluge disponuje fukcemi boost a odložení konce odsávání (vyjma modelů SLIDE, BOX, ECO Glass, ECO T-line, CONY a LEAF, který ovšem umožňuje možnost nastavení 15minutového režimu doběhu).

Funkce Boost umožňuje okamžitý přechod k maximálnímu výkonu odtahu v případě aktuální potřeby odsát větší koncentraci par či pachů.

Funkce odloženého konce odsávání umožňuje nastavit přesný čas vypnutí provozu odsavače a např. při moderované intenzitě výkonu odvětrat zbytkové páry a pachy i po ukončení tepelné úpravy potravin nebo jednoduše vyčistit a osvěžit vzduch v prostorách, kde předtím probíhala příprava pokrmu pro příjemné a ničím nerušené stolování.

Speciální funkce

Vybrané odsavače Kluge disponují vedle těchto základních funkcí také speciálními funkcemi, jako jsou senzor páry s automatickým zapnutím/ vypnutím u modelu SHIELD. Operační algoritmus tohoto automatického provozního režimu se opírá o data snímaná třemi senzory (čistota vzduchu, vlhkost a teplota). Aktivace provozu odsavače a automatické nastavení jeho provozních parametrů (výkonu odtahu) je pak řízeno a upravováno na základě těchto dat. Spotřebič po nastavení automatického režimu sám zapíná a upravuje výkon odtahu a po dokončení přípravy realizuje režim doběhu po dobu nezbytně nutnou k vyčištění vzduchu v kuchyni.

Výčet speciálních funkcí, s nimž se lze u odsavačů par Kluge setkat, tímto ještě nekončí, za zmínku v tomto ohledu jistě stojí minimálně posuvná spodní plocha pro výkonné obvodové odsávání (BLENDA), změna barvy ovládání a ambientního osvětlení (TUBE color) nebo nastavení výšky (TUBE Lift touch).

Osvětlení a podsvícení ovládacích prvků

Všechny odsavače par Kluge disponují osvětlením na principu LED modulů a nabízejí tak pestrou škálu různých variant esteticky vytříbeného a zároveň extrémně úsporného osvětlení - od výklopné LED lišty (FLAT), přes dvě varianty naklápěcích LED žárovek, umožňujících buďto jednosměrné naklápění do stran (EMBED, T-line) nebo úplnou svobodu naklápění – 360° – (EDGE). Mezi dalšími variantami pak stojí za zmínku např. souvislá prosvětlená LED plocha (UP Light, DROP), nebo decentní, efektní a zároveň výkonné 2,1 W LED proužky.

Tuto pestrou škálu pak doplňují modely osazené 3W LED žárovkami (s paticí Gu10), které se vedle výkonu a úspory vyznačují především jednoduchou montáží při výměně a snadnou dostupností.

Bílé podsvícení displeje u odsavačů s elektronickým ovládáním odráží současné trendy v designu moderního kuchyňského prostoru, zaručují proto jeho harmonické slazení s ostatními spotřebiči, a zároveň dokonalou přehlednost, ostrost a viditelnost za každých světelných podmínek.

Web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci obsahu cookies. Interakcí s webem s tím souhlasíte.